Webroot polityka cichego audytu

icon-download

Zmiana polityki instalacyjnej
na Cichy Audyt zalecana
dla serwerów 

 

 

Polityka Silent Audit (Cichy Audyt) polega na skanowaniu bez blokowania lub przenoszenia do kwarantanny wykrytych zagrożeń. Polityki tej używamy podczas pierwszej instalacji Webroota, szczególnie na serwerach z zainstalowanymi ważnymi programami branżowymi. Pozwala ona na przejrzenie wykrytych przez Webroota zagrożeń oraz stworzenia odpowiednich determinacji (wyjątków) plików, które administrator uważa jako dobre/zaufane. Wszystko to odbędzie się zanim serwery zostaną przerzucone do polityki bardziej restrykcyjnej, np.:  Recommended Server Default.

 

 

Logujemy się do konsoli i przechodzimy do zakładki Policies  w sekcji Endpoint Protection.

 

foto1 Webroot SecureAnywhere Endpoint Protection

Teraz możemy z listy polityk wybrać tą, do której będą podłączać się nowo zainstalowane stacje robocze oraz serwery. Klikamy na politykę Silent Audit (wiersz zaznaczy się na zielono), a następnie wybieramy z belki powyżej opcję Set as Default.

 

Webroot SecureAnywhere Endpoint Protection foto2a

 

 

W oknie, które pojawi się wybieramy opcję Yes, czyli zatwierdzamy powyższy wybór. Polityka domyślna zawsze będzie oznaczona na liście poprzez małą, białą strzałkę po lewej od jej nazwy.

 

foto3-Audyt-webroot

 

 

Od tego momentu wszystkie nowe instalacje Webroota (oczywiście tylko z naszego klucza i w naszej konsoli) będą przypisane do wybranej przez nas polityki.

 

Pod tym linkiem  możemy natomiast dowiedzieć się jak później przepisać serwery do innej polityki.