Tworzenie reguł dla aplikacji w konsoli Webroot

webroot

Oznaczenie pliku/aplikacji jako bezpieczniej
z poziomu konsoli administratora
Webroot secureanywhere

1. Przechodzimy na stronę polskiej dystrybucji http://wrpolska.pl, następnie klikamy na odnośnik w prawym górnym rogu: logowanie do konsoli. Wypełniamy niezbędne pola:

 

wddw

2. Po poprawnym zalogowaniu do konsoli administratora, przechodzimy na sekcję odpowiedzialną za zarządzanie endpointami:

 

asdas

 

3. Interesująca nas zakładka to: Raports

Webroot SecureAnywhere Business

 

 

 

 

4. Będąc w zakładce raporty, rozwijamy menu dostępne na lewej belce. Opcja pozwalająca na zlokalizowanie monitorowanego przez Webroot ScureAnywhere oprogramowania to: Endpoints with undetermined software czyli oprogramowanie nieznane dla aplikacja Webroot:

Webroot SecureAnywhere Business r e

5. Po wskazaniu interesującego nas raportu klikamy w:

dwdw

 

6. Rozpoczyna się generowanie informacji. Jeżeli raport (tak jak w tym przypadku) dotyczy informacji zebranych ze wszystkich urządzeń zgłoszonych do konsoli, możemy zostać poproszeni o odrobinę cierpliwości:

wdwdwdWebroot SecureAnywhere Business

 

7. Po chwili powinien pojawić się raport uwzględniający wszystkie urządzenia z nieznanym oprogramowaniem:

Webroot SecureAnywhere Business

Warto zauważyć, że w raporcie znajdą Państwo informację o nieznanym oprogramowaniu rozpoznanym podczas ostatniego skanowania. Jeżeli na stacji zostało zainstalowane oprogramowanie, które Webroot rozpoznał jako nieznane, a nie przesłał takiej informacji do konsoli (nie jest widoczna w raportach) rozwiązaniem tej sytuacji będzie uruchomienie dogłębnego skanowania na urządzeniu końcowym.

 

8. Wskazując na liście jedną ze stacji:

Webroot SecureAnywhere  raport

 

w dolnej belce powinna pojawić się lista oprogramowania nieznanego aplikacji Webroot SecureAnywhere:

webroot

 

9. Aby jak najszybciej odszukać oprogramowanie które chcecie Państwo kategoryzować, można skorzystać z szeregu dodatkowych pól informacyjnych dostępnych z poziomu:

 

swdw

10. Jeżeli np. chcemy oznaczyć plik gg.exe jako aplikację bezpieczną dla wszystkich urządzeń podłączonych do naszej konsoli, wystarczy, że zaznaczymy jej checkbox:

webroot

 

 

Następnie klikamy:

 

scscs

Wybieramy determinację:

dasdsa

 

 

Good – plik będzie widoczny jako bezpieczny, nie będzie monitorowany przez aplikację Webroot SecureAnywhere, chyba, że zmieni się jego zawartość. Np. podczas aktualizacji aplikacji.

Bad – plik będzie widoczny jako zagrożenie. Np. jeżeli oznaczymy gg.exe jako plik niebezpieczny, w przypadku wykrycia go na dysku twardym, lub np. podczas kopiowania z nośników wymiennych, zostanie on uznany za zagrożenie i przeniesiony do kwarantanny.

11. Zaznaczenie tej opcji:

 

webroot antywirus

 

 

Spowoduje, że dana determinacja zostanie przypisana do wszystkich urządzeń podłączonych do konsoli – przypisanie globalne. Można zmienić to ustawienie – odznaczamy checkbox i wybieramy konkretna politykę:

 

 

webroot antywirus

 

W ten sposób plik widoczny na jednym urządzeniu, można oznaczyć jako bezpieczny w jednej polityce (np. aplikacja gg.exe w dziale IT), i jednocześnie jako zagrożenie dla innych polityk – np. dział handlowy.

 

12. Aby stacje końcowe od razu zastosowały wprowadzone zmiany, należy wysłać komendę weryfikacji plików i procesów zindeksowanych na tych właśnie urządzeniach. Robimy to z poziomu zakładki Group Managment, wskazujemy maszyny końcowe na których należy odświeżyć weryfikację, i wybieramy komendę: Agent Commands > Files & Processes > Reverify all files and processes.
Czasami zachodzi potrzeba uruchomienia ponownego aplikacji dodaną do wyjątków.

 

 

Tagi: Dodawanie do wyjątków webroot aplikacji branżowych takich jak np. symfonia comarch Bestia besti@ , Webroot SecureAnywhere BusinessEndpoint Protection, oprogramowania antywirusowe, konsola, zarządzanie, bezpieczeństwo, pomoc techniczna Webroot, dystrybutor oprogramowania antywirusowego IT partners, faq, najszybszy, wdrażanie, polityki, Webroot mobile, porównanie Eset nod, Kaspersky, Symantec, Bitdefender , avast, avg, Help wiki Pomoc Webroot dla firm i przedsiębiorstw.