Ustawienie Webroota jako drugiego antywirusa

icon-malware-morphing

Współpraca oprogramowania antywirusowego
Webroot z innymi rozwiązaniami AV

 

 

Rozwiązanie Webroot SecuryAnywhere Endpoint Protection może być testowane, czy też później używane, bezkonfliktowo wraz z innym programem antywirusowym zainstalowanym na danej stacji roboczej lub serwerze. Możliwość ta oszczędza sporo czasu, który trzeba byłoby poświęcić na przygotowanie oddzielnego środowiska testowego pod działanie nowego antywirusa.

 

UWAGA: Poniższe czynności zaleca się wykonać przed instalacją pierwszych stacji roboczych. Jeśli natomiast mamy już w konsoli zainstalowane wcześniej końcówki, to trzeba przenieść je do polityki stworzonej na podstawie zaleceń z tej sekcji – jak przenieść końcówkę do innej polityki możemy
przeczytać w dziale
Konsola zmiana polityki endpointów tegoż FAQu.

 

 

Aby istniały warunki do bezkonfliktowego współdziałania Webroota z innym programem AV musimy stworzyć nową politykę i zmienić w niej jedno ustawienie.

 

Logujemy się do konsoli i przechodzimy do zakładki Policies w sekcji Endpoint Protection.

Webroot polityka

Następnie zaznaczamy politykę Recommended Defaults (wiersz zaznaczy się na zielono), a następnie klikamy na belce powyżej w przycisk Copy.

Webroot polityka 2

Pojawi nam się dodatkowe okienko tworzenia nowej polityki. W pierwszym wierszu powinna być już wybrana polityka, z której będziemy kopiować ustawienia – czyli Recommended Defaults.

W wierszach poniżej wpisujemy: nazwę nowej polityki (Policy Name) oraz jej krótki opis (Policy Description). Po uzupełnieniu tych danych klikamy w Create Policy.

Webroot 2

W tym momencie na liście polityk powinniśmy już mieć kolejną pozycję, w naszym przykładzie Testowanie Webroota. Teraz musimy oznaczyć ją jako politykę domyślną dla nowo instalowanych końcówek. Aby to zrobić zaznaczamy powyższą politykę poprzez kliknięcie na nią (wiersz zaznaczy się na zielono), a następnie wybieramy z belki powyżej opcję Set as Default.

 

webroot panel

W oknie, które pojawi się wybieramy opcję Yes, czyli zatwierdzamy powyższy wybór. Polityka domyślna zawsze oznaczona jest na liście poprzez małą, białą strzałkę po lewej od jej nazwy.

webroot konsola2

Teraz możemy przejść do zmiany odpowiedniego ustawienia w samej polityce Webroot. Klikamy na nią dwukrotnie i wywołujemy okno ustawień polityki – na górnej belce widnieje nazwa polityki, która aktualnie edytujemy. Z listy po lewej stronie przechodzimy na sekcję Self Protection, a następnie w kolumnie Draft dla wiersza Self Protection Level wybieramy ustawienie Minimum.

webroot antywirus konsola

Zatwierdzamy wybór klikając w prawym dolnym rogu tego okna w Save Changes, a następnie wprowadzamy zmiany w życie wybierając w lewym dolnym rogu Promote Draft Changes to Live.

webroot

Webroot4

W okienku, które ujrzymy klikamy OK i już możemy być pewni, że wymagane zmiany zostały wprowadzone.

Od tego momentu wszystkie nowe instalacje Webroot na stacjach końcowych i serwerach (oczywiście tylko z naszego klucza i w naszej konsoli) będą dopisane do polityki utworzonej powyżej (Testowanie Webroota) i zaznaczonej jako polityka instalacyjnej domyślnej.