Klient Webroot oznaczenie pliku, aplikacji jako bezpieczniej

icon-endpoints-disconnected

Oznaczenie pliku/aplikacji
jako bezpieczniej z
poziomu interfejsu użytkownika
endpoint Webroot SecureAnywhere

 

1. Przechodzimy na interfejs użytkownika dwukrotnie klikając w ikonę aplikacji Webroot SecureAnywhere znajdującej się w zasobniku systemowym:

Ikona będzie widoczna, lub niewidoczna, w zależności od polityki w której pracuje stacja końcowa. Jeżeli ikona jest niewidoczna, należy zmienić politykę dla danej stacji roboczej na politykę Unmanaged. Jak to zrobić zostało opisane w sekcji „Zmiana polityki dla jednej lub dla grupy końcówek niniejszego FAQu.

dawdwa

2. Powinien pojawić się interfejs aplikacji Webroot SecureAnywhere. Przechodzimy na sekcję PC Security klikając wkoło zębate:


WEBROOT Dodanie aplikacji do wyjątków

 

3. Przechodzimy na zakładkę Block/Allow Files:

4. Jeżeli wcześniej jakiekolwiek pliki/aplikacje zostały oznaczone jako bezpieczne/niebezpieczne, powinny być widoczne wraz z określeniem trybu determinacji:

 

dqwdwq

 

Jeżeli plik znajduje się na liście, i jest określony jako Monitor, aby zmienić jego determinację wystarczy kliknąć w odpowiednie oznaczenie Allow lub Block.

Jeżeli plik nie znajduje się na liście, należy wskazać jego położenie na dysku twardym klikając w:

Webroot oznaczanie pliku jako bezpieczny

Analogicznie, jeżeli chcemy skasować determinację pliku, klikamy w:

 

dqwwdq

 

Wskazana aplikacja powinna pojawić się na liście wraz z wybranym przez administratora trybem determinacji. Od tej pory będzie ona, niezależnie od scharakteryzowania pliku w chmurze obliczeniowej, widoczna jako bezpieczna (status allow), lub jako zagrożenie (status block).

 

Powyższa determinacja dotyczy wyłącznie maszyny na której została przeprowadzona. Aby określić pliki jako bezpieczne/zagrożenie dla całej grupy urządzeń, należy zmienić determinację plików pod kątem polityki w której urządzenia te pracują.

 

 

Tagi: Dodawanie do wyjątków aplikacji branżowych takich jak np.symfonia comarch Bestia, Webroot SecureAnywhere BusinessEndpoint Protection, oprogramowania antywirusowe, konsola, zarządzanie, bezpieczeństwo, pomoc techniczna Webroot, dystrybutor oprogramowania antywirusowego IT partners, faq, najszybszy, wdrażanie, polityki, Webroot mobile, porównanie Eset nod, Kaspersky, Symantec, Bitdefender , avast, avg, Pomoc Webroot dla firm i przedsiębiorstw.